Úvod Aktuality Možné zákaly na vodovodní síti

Možné zákaly na vodovodní síti

Možné zákaly na vodovodní síti

1. říjen 2019

Dnes v dopoledních hodinách bude zahájena rekonstrukce sekční šachty Sokolská, která je velmi důležitým bodem na vodovodní sítí zásobující město Hradec Králové.

Dnes v dopoledních hodinách bude zahájena rekonstrukce sekční šachty Sokolská, která je velmi důležitým bodem na vodovodní sítí zásobující město Hradec Králové. „Abychom mohli i nadále bez jakéhokoliv omezení zásobovat naše zákazníky, bude postupně docházet k několika úpravám směru proudění vody, které by však mohlo způsobit zákaly vody na území Hradce Králové,“ vysvětluje Veronika Bergrová, tisková mluvčí Královéhradecké provozní, a.s., provozovatele vodovodní sítě.

Zásobení obyvatel Hradce Králové nebude nijak omezeno, pouze bude změněno - dočasná změna proudění dodávané pitné vody může však způsobit zákaly. Zákal vody je způsoben rozvířením usazených sedimentů v potrubí (zejména železo + mangan). Nepříjemnosti může způsobit takto zakalená voda při praní prádla jeho obarvením, prosíme obyvatele, aby věnovali tomuto faktu zvýšenou pozornost.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné nepříjemnosti s rekonstrukcí spojené.

Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Jednoduchým vyplněním formuláře si o něj můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

841 11 12 13

601 273 273

Nový Bydžov - kontakt

495 490 320

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky