Úvod Služby Napouštění bazénů 2022 Bazény a tvrdá voda - upozornění

Bazény a tvrdá voda - upozornění

V případě nadměrného obsahu Ca a Mg je voda označována jako tvrdá voda a projevuje se vysrážením vápenatých usazenin, vodního kamene, nejčastěji na kovových částech ponořených v bazénu, jako schůdky světla atd. V případě velmi tvrdé vody v bazénu se usazeniny usazují prakticky kdekoliv v bazénu, i na stěnách, dně bazénu, v potrubí a mohou zapříčinit ztvrdnutí pískové náplně a tím špatnou funkci pískové filtrace. V těchto případech je nezbytná jednak prevence, změkčením vody v bazénu a v případě, že už k vysrážení usazenin došlo jejich mechanickému odstranění přípravkem Odstraňovač vodního kamene. Odstraňovač vodního kamene se nanáší na vysrážené usazeniny, kde dojde k jejich rozpuštění a následně se mechanicky odstraní. Tuto údržbu bazénu je vhodné provádět buď na jaře před napuštěním vody, nebo na podzim, před zazimováním bazénu. V případě silné vrstvy vodního kamene je nutné postup několikrát opakovat.

Jako prevence, tak aby k vysrážení nedocházelo se používá přípravek Stabilizátor tvrdosti vody, který se dávkuje na jaře po napuštění bazénu a v bazénové vodě zůstává účinný po celou koupací sezonu a je nutné ho následně dávkovat pouze v případě úbytku vody v bazénu např. při vysávání nebo odparu.

(zdroj eshop.bazeny.cz)

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
sředa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vážení zákazníci,
dne 24. 6. 2022 bude zákaznické centrum pro veřejnost z technických důvodů uzavřeno. 
Omlouváme se za toto krátkodobé mimořádné opatření.
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky