Úvod O společnosti PODPORUJEME Cena Křesadlo 2011

Cena Křesadlo 2011

Cena Křesadlo 2011

27. duben 2012

Hledáme dobrovolníky roku 2011. Cena Křesadlo je možností ocenit "obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci" v regionu východních Čech.

Společnost Královéhradecká provozní, a.s. se spolu s Nadačním fondem Veolia rozhodla podpořit udělování Ceny Křesadlo ve východních Čechách.

Posílat své nominace na cenu Cenu Křesadlo 2011 v Královéhradeckém kraji můžete do 15. května 2012 na adresu kresadlo@krasnno.cz.

Cílem udělování ceny Křesadlo je ocenit dobrovolníky, zviditelnit dobrovolnictví a vzbudit v lidech zájem o dobrovolnou činnost i respekt k těm, kteří ji vykonávají. Myšlenka udělování Ceny Křesadlo je duševním vlastnictvím dlouholetého partnera Nadačního fondu Veolia pražského občanského sdružení HESTIA (mimo hlavní město uděluje ceny smluvní partner o. s. HESTIA) kterým se v královehradeckém kraji stala Královéhradecká asociace nevládních neziskových organizací.

Ocenění je určeno všem, kdo se bezplatně věnují potřebným v neziskové organizaci, nebo zcela nezištně pomáhají své obci či při záchraně kulturního a přírodní bohatství. Cena v podobě kovového křesadla z dílny Jaroslava Zívala, kováře na hradě Křivoklát, symbolizuje vykřesané jiskřičky nezištné angažovanosti, a bývá také nazývána cenou pro „obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“.

Od roku 2001, kdy se Křesadla v ČR začala udělovat, bylo oceněno cca 350 dobrovolníků ve více než 18 městech různých krajů. Je možné, že i toto čestné Ocenění přispělo k tomu, že počet dobrovolníků se u nás dlouhodobě zvyšuje a že je čím dál těžší vybrat mezi nominovanými ty, kteří si tuto cenu zaslouží nejvíce. S takovým úkolem se bude potýkat i hodnotící komise, sestavená z řad pracovníků médií, politiků i zástupců dobrovolnických center. Cena Křesadlo bude vyhlášena a udělována pro jednotlivé regiony v rámci našeho kraje (tj. zvlášť pro Hradecko, Jičínsko, Náchodsko, Trutnovsko, Rychnovsko) ve spolupráci s Diecézní katolickou charitou Hradec Králové a Občanským poradenským střediskem o. p. s. „Cílem letošního ročníku je rozšířit myšlenku Křesadla především do regionů mimo Královéhradecka, kde se formální dobrovolnictví teprve začíná rozvíjet. Na kandidáty proto budou stanoveny jen minimální požadavky,“ prozradila nám Zuzana Hloušková, která působí v asociaci jako odborná garantka. Vzhledem k tomu, že rok 2012 byl vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí, organizátoři plánují kromě hlavních cen udělit také zvláštní cenu v kategorii dobrovolník - senior, vyskytne-li se mezi kandidáty. Prostor k hlasování dostane také veřejnost a symbolické poděkování získá i firemní sektor, pokud se jeho zástupci angažují v rámci konceptu tzv. společenské odpovědnosti. „Hezkým příkladem je třeba společnost Veolia – Královéhradecká provozní a. s., která se podporou neziskového sektoru a rozvojem firemního dobrovolnictví zabývá už delší dobu, a která se rozhodla stát hlavním sponzorem ceny,“ uvedla Zuzana Hloušková.

Podávání nominací bude možné do 15. května 2012 prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na stránkách www.krasnno.cz, kde najdou zájemci i další pokyny a informace týkající se působení dobrovolnických organizací v Královéhradeckém kraji. Postupně zde budou zveřejněny také termíny slavnostních předávání cen Křesadlo, které proběhnou v rámci veřejných akcí během května a června. Jednou z takových příležitostí se stane také Festival sociálních služeb „Poznejme se navzájem“, který se má konat 8. června v kampusu Univerzity Hradec Králové.

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
sředa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky