Úvod Aktuality Hradecké stojánky od ledna skončí

Hradecké stojánky od ledna skončí

7. listopad 2012

Královéhradecká provozní a.s. se spolu se společností Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. rozhodla od roku 2013 ukončit provoz nápojových automatů v Hradci Králové.
(tisková zpráva, 7.11.2012)

Celkem 11 automatů na vodu bude postupně odstraněno z města.

Automaty, do kterých je dodávána pitná voda, která se od vody z vodovodu liší zejména svou měkkostí, byly v Hradci králové umísťovány v letech 1995 -1997. Původně byly zásobovány vodou z podzemních zdrojů v Třebechovicích pod Orebem. Od roku 2005, kdy byla zjištěna kontaminace těchto zdrojů atrazinem, je do automatů nakupována voda ze zdroje Ostřetín.

K rozhodnutí skončit s provozem stojánků na vodu vedlo obě společnosti zejména to, že v posledních letech neustále klesá zájem o tuto vodu. Od roku 2005 klesla spotřeba vody v automatech o více než 40%. Bylo nutné vzít v potaz také stáří zařízení, s tím související častější poruchovost, stále větší náročnost jejich provozování, ale v neposlední řadě například také zvyšování DPH – z počátečních pěti procent je momentálně služba zatížena čtrnácti procenty.

„Volili jsme mezi dvěma variantami, buď navýšit cenu natolik, aby pokrývala náklady na obsluhu a provoz stojánků, případně zakoupení nových, nebo jejich provoz zrušit. Další navýšení ceny však považujeme za nevstřícný krok k zákazníkům a s přihlédnutím k faktu, že ve vodovodní síti má každý námi zásobovaný zákazník k dispozici velmi kvalitní pitnou vodou z podzemních zdrojů jen s minimálním hygienickým zabezpečením, jsme se rozhodli pro variantu zrušení,“ vysvětluje postoje provozovatele Tomáš Hosa, provozní ředitel společnosti Královéhradecká provozní, a.s.

František Barák, ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. k tomu dodává: „Abychom mohli v budoucnu zajistit hygienickou nezávadnost prodávané vody, bylo by nutné přistoupit k nákupu nových automatů. Tato obrovská investice by několikanásobně zvýšila cenu vody v automatech. Všechna tato fakta nás tedy vedla k rozhodnutí ukončit provoz výdejních automatů.“

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
středa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky