Úvod Voda hrou

Voda hrou

Rybářské závody 2021032Společnost Královéhradecká provozní, a.s., člen skupiny Veolia přispívá k vytváření vztahu dětí k životnímu prostředí a připravuje různé výchovně - vzdělávací programy.

V současné době k těmto účelům využívá interaktivní expozici o vodárenství VODOVODOV. Prostory expozice se nachází přímo v areálu hradeckých vodáren na adrese Víta Nejedlého 893 v Hradci Králové v budově, v níž je umístěna i úpravna vody Orlice, v prostorách dnes již nepoužívaného vápenného hospodářství. 

Celá expozice je hravým prostorem, který přibližuje a představuje dětem i veřejnosti vodu v mnoha jejích formách a podobách, vodu v přírodě, vodu v průmyslu i historii hradeckého vodárenství. Snoubí se zde moderní technologie s přírodou a slouží nejen veřejnosti, ale i jako vzdělávací prostor pro zaměstnance společnosti. 

Královéhradecká provozní, a.s. pravidelně také pořádá Dny otevřených dveří jindy pro veřejnost nepřístupných objektů, na kterých se široké veřejnosti snaží přiblížit celý proces výroby pitné vody i jejího čištění před navrácením zpět do přírody.

Vodovodov_web-75

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí 8 - 17
úterý 8 -14
sředa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
S platností od 1.2.2022 je zákaznické centrum v Hradci Králové OTEVŘENO ve standardním režimu.
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky