Úvod Voda hrou

Voda hrou

Společnost Královéhradecká provozní, a.s., člen skupiny Veolia přispívá k vytváření vztahu dětí k životnímu prostředí a připravuje různé výchovně - vzdělávací programy.

V současné době k těmto účelům využívá interaktivní expozici o vodárenství VODOVODOV. Prostory expozice se nachází přímo v areálu hradeckých vodáren na adrese Víta Nejedlého 893 v Hradci Králové v budově, v níž je umístěna i úpravna vody Orlice. 

Děti si zde mohou zahrát interaktivní hry, prostřednictvím videomappingu se dozvědí, jak se dostává voda do kohoutku a zpět, nebo se pokusí vyřešit simulovanou poruchu vodárenského dispečinku.  
 

Exkurze jsou poskytovány skupinám návštěvníků ZDARMA na základě rezervace na vodovodov@khp.cz

Minimální kapacita skupiny je 8 osob, maximální 30 osob, případně dle dohody. Prohlídka trvá 1 - 1,5 hodiny.

 

KHP_rgb_II

Celá expozice je hravým prostorem, který přibližuje a představuje dětem i veřejnosti vodu v mnoha jejích formách a podobách, vodu v přírodě, vodu v průmyslu i historii hradeckého vodárenství. 

Královéhradecká provozní, a.s. pravidelně také pořádá Dny otevřených dveří jindy pro veřejnost nepřístupných objektů, na kterých se široké veřejnosti snaží přiblížit celý proces výroby pitné vody i jejího čištění před navrácením zpět do přírody.

Vodovodov_web-75

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
středa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky