Úvod Aktuality Péče o vnitřní vodovod

Péče o vnitřní vodovod

Péče o vnitřní vodovod

11. květen 2020

Po dlouhodobém uzavření budov, provozoven, restaurací věnujte zvýšenou pozornost vnitřním rozvodům pitné vody.

S postupným uvolňováním nařízení a omezení, které byla třeba dodržovat v období šířící se epidemie COVID-19, budou postupně otevírány další provozovny, obchody, budovy. Rádi bychom upozornili majitele, že po takovéto dlouhé odstávce je třeba vnitřním rozvodům pitné vody věnovat velkou pozornost.

Při opětovném zprovoznění je nezbytné zabezpečit kvalitu vody ve vnitřním vodovodu budov, za kterou dle zákona nese odpovědnost vlastník budovy. Doporučujeme našim zákazníkům v případech, kdy existuje byť jen minimální podezření na ovlivnění vnitřních rozvodů a kvality vody dlouhodobou odstávkou, následující preventivní opatření:

  • Před uvedením do provozu vyčistit a vydezinfikovat akumulační nádrže studené vody a teplé užitkové vody.
  • Propláchnout všechny kohoutky trvalým proudem vody po dobu nejméně 5 minut, tak aby byla zajištěna obměna veškeré vody ve vnitřních rozvodech budovy.
  • V případě složitějších problémů doporučujeme kontaktovat společnosti specializující se na čištění a dezinfekci vnitřního vodovodu.

Všeobecně při správě vnitřních vodovodních rozvodů brát ohled na doporučení Státního zdravotního ústavu „Zásady správné péče o vnitřní vodovod", které naleznete také v přiloženém letáku.

tisková zpráva, 11.5.2020

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
sředa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vážení zákazníci,
dne 24. 6. 2022 bude zákaznické centrum pro veřejnost z technických důvodů uzavřeno. 
Omlouváme se za toto krátkodobé mimořádné opatření.
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky