Úvod Import Články úvodní strana Hromadné napouštění bazénů kalí vodu

Hromadné napouštění bazénů kalí vodu

Hromadné napouštění bazénů kalí vodu

10. červen 2014

V posledních několika horkých letních dnech začali majitelé bazénů s jejich intenzivním plněním a doplňováním. Neuvědomují si však, že neodborné a rychlé plnění bazénů může způsobit potíže nejen jim, ale i širokému okolí.

Při napouštění bazénů dochází k nárazovým změnám hydraulických poměrů ve vodovodní síti a to způsobuje uvolňování usazenin z vnitřních stěn vodovodního potrubí a tím dochází k zakalení vody. „Majitel bazénu si tak může napustit zakalenou vodu přímo do bazénu, ale v neposlední řadě může způsobit zakalení vody i svým sousedům – častým konkrétním důsledkem je například obarvené prádlo v pračce,“ vysvětluje možné nepříjemnosti Veronika Bergrová, tisková mluvčí Královéhradecké provozní, a.s.

Společnost nabízí proto svým zákazníkům tzv. „asistované napouštění bazénů“ – tedy dodání vody do bazénu přistavenou cisternou v předem dohodnuté termínu. „V letošním roce jsme už takto napustili několik desítek bazénů a v posledním týdnu evidujeme dvě až tři žádosti denně,“ doplňuje Veronika Bergrová.

V případě, že chcete domovní bazén naplnit pomocí vodovodní přípojky, doporučujeme napouštět pomalu a mimo špičku. Napouštění bazénu můžete kdykoliv konzultovat s pracovníky Královéhradecké provozní, a.s.

Informace získáte na naší zákaznické lince 841 11 12 13 nebo na našich webových stránkách www.khp.cz

 

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
sředa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky