Úvod Import Články úvodní strana Zazimujte vodoměry

Zazimujte vodoměry

Zazimujte vodoměry

12. říjen 2012

S nástupem chladného počasí bychom rádi upozornili naše odběratele na nutnost zabezpečení vodoměrů před mrazem.
(tisková zpráva, 12.10.2012)

V případě, že je vodoměr umístěn ve venkovním prostoru (vodoměrné šachtě) doporučujeme odběratelům zkontrolovat, zda je vodoměr dostatečně izolován. Umístěte nad něj krycí vrstvu izolačního materiálu, například polystyrenovou desku (je vhodné ji připevnit na spodní plochu víka venkovní vodoměrné šachty) nebo izolační vatu (ne skelnou). Není vhodné používat materiály, které mohou navlhnout. Venkovní vodoměrná šachta musí být pečlivě uzavřena a její vstup upraven tak, aby nemohla být zaplavena povrchovou vodou.

Vodoměry však ve velmi chladném počasí mohou zamrznout i ve sklepních prostorech, stačí zapomenuté otevřené sklepní okénko.

V loňském velmi mrazivém zimním období naše společnost zaznamenala několik desítek případů mrazem poškozených vodoměrů. Výměna vodoměru představuje pro odběratele finanční částku přibližně 1500Kč. Za škody na vodoměru, které vzniknou jeho nedostatečnou ochranou před mrazem, zodpovídá odběratel. V případě na zimu opouštěných budov doporučujeme jejich pravidelnou kontrolu, stává se často, že odběratel zjistí poškození vodoměru až po delším období, ve kterém již mohlo dojít k velkým škodám. Na chatách doporučujeme před zimním obdobím uzavřít ventil před vodoměrem a vypustit vodu z vodoměru a vnitřních rozvodů. Naše společnost nabízí odběratelům i možnost uzavření vodovodní přípojky na zimu (tato služba je zpoplatněna).

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
sředa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky