Úvod Import Články Všeobecné informace-vodné-stočné Možnosti placení záloh

Možnosti placení záloh

23. září 2008

Pro plátce DPH je vystaven platební kalendář, (u neplátců seznam předpisů záloh) na další období , zasílaný vždy s vyúčtovací fakturou.

Poštovní inkaso SIPO

 Tento způsob placení upřednostňujeme před ostatními. Pokud již SIPO používáte pro jiné platby (elektřina, plyn), znamená pro Vás rozšíření o placení vodného a stočného minimální úsilí.

Při používání SIPO je nejdůležitějším údajem tzv. spojovací číslo.

Tímto číslem je identifikován příslušný plátce SIPO. Spojovací číslo je desetimístné a je uvedeno na výpisu bezhotovostní platby SIPO pod názvem Spojovací číslo=Specifický symbol. Dejte pozor na záměnu s údajem Identifikační číslo=Variabilní symbol.

Inkaso z účtu

K tomu, abychom mohli provádět inkaso z účtu potřebujeme především znát číslo účtu (včetně případného předčíslí a kódu banky).

Dále je nutné abyste ve Vaší bance povolili inkaso ve prospěch účtu Královéhradecké provozní a.s., které je 35-5744010247 / 0100. Pokud chcete zabezpečit svůj účet, můžete pro inkaso zvolit při zadání i finanční limit pro jednotlivé platby. Na povolení inkasa do banky neuvádějte žádný variabilní symbol, protože zálohy a doplatky mají jiné variabilní symboly.

Trvalý příkaz k úhradě

Pokud budete platit zálohy trvalým příkazem, musíte jej ve Vaší bance zadat a to ve prospěch účtu Královéhradecké provozní a.s., které je 35-5744010247 / 0100.

Placení trvalým příkazem má nevýhodu v tom, že v případě změny výše zálohy (např. z důvodu vyšší spotřeby) si musíte částku na trvalém příkazu změnit. U ostatních způsobů placení se o změnu placené částky postaráme.

 Jako variabilní symbol uvádějte vždy stálý (pomocný) symbol zálohy, který je trvale přiřazen Vašemu odběrnému místu. Tento údaj naleznete na informačním dopisu nebo Vám jej sdělí naše zákaznické oddělení.

Terminál SAZKA

Platba probíhá na základě čárového kódu na předpisu vyúčtování , nebo zálohy, načteného na trerminálech SAZKA. (nefunguje na terminálech umístěných na České poště). Pokud není čárový kód čitelný, lze zadat do terminálu ručně číselný kód uvedený pod čárkovým kódem.

Poštovní složenka typu A

V novém systému není podporovaná, ve výjimečných případech lze zaplatit poštovní složenkou, kterou si vyplníte na přepážce České pošty. Jako variabilní symbol platby se uvádí variabilní symbol dokladu.

 

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

841 11 12 13

601 273 273

Nový Bydžov - kontakt

495 490 320

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky 

 

Vánoční provozní doba

Zákaznické centrum
21.12.2018 pokladna otevřena do 12h30, smlouvy do 11h
31.12.2018 pokladna otevřena do 12h30, smlouvy do 11h
Ostatní dny beze změn.