Úvod Média Tiskové zprávy Archiv TZ Tiskové zprávy 2008 Více než 70let staré potrubí dosloužilo

Více než 70let staré potrubí dosloužilo

12. srpen 2008

Pracovníci Královéhradecké provozní, a.s., společnosti provozující vodárenskou infrastrukturu v královéhradeckém regionu,  zjistili v minulých dnech poruchu na vodovodním potrubí, které vede z vodojemu Kalvárie a zásobuje celé Třebechovice pod Orebem a přilehlé obce.

Tisková zpráva - Královéhradecká provozní, a.s.

(12.8.2008, Veronika Bergrová)

 

 Víc než 70let staré potrubí dosloužilo

Pracovníci Královéhradecké provozní, a.s., společnosti provozující vodárenskou infrastrukturu v královéhradeckém regionu,  zjistili v minulých dnech poruchu na vodovodním potrubí, které vede z vodojemu Kalvárie a zásobuje celé Třebechovice pod Orebem a přilehlé obce. Nestandardní průměr potrubí DN225 ze šedé litiny, na kterém se tato porucha objevila, si vyžádal i nestandardní postup při opravách.

„Potrubí tohoto průměru se už vůbec nevyrábí, vodovodní síť v této lokalitě je z třicátých let,“ vysvětluje Karel Trnka,“ mistr provozu Rozvod vody.

Nejprve bylo třeba provizorně vodovod přepojit, aby obyvatelé mohli být i nadále zásobování z vodovodní sítě. V průběhu provizorního přepojení bylo zásobení zajištěno z Hradce Králové. Teprve po zajištění standardní dodávky vody pro občany mohla být část potrubí opravena provizorně opravným třmenem.

Ač si veškeré práce a dodání nestandardních dílů vyžádalo téměř 2 týdny, obyvatelé Třebechovic pod Orebem pocítili omezení dodávky vody jen minimálně. Konečná oprava byla provedena vyříznutím části zkorodovaného potrubí a vložením nového potrubí a propojením.  K obnovení dodávky vody obvyklým způsobem došlo v úterý.

„O plánovaných odstávkách vody jsou naši zákazníci předem informováni. Ti, kteří jsou zaregistrováni v bezplatné službě SMS Info, dostanou informaci přímo na svůj mobil,“ dodává zástupce generálního ředitele společnosti Pavel Lipovský.

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
středa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky