Úvod Média Tiskové zprávy Archiv TZ Tiskové zprávy 2012 Projekt voda pro Afriku pokračuje

Projekt voda pro Afriku pokračuje

4. prosinec 2012

(tisková zpráva, 4.12.2012)

Veolia Voda Česká republika a Nadační fond Veolia I v letošním roce pokračují v projektu Voda pro Afriku spolu se společností Člověk v tísni. Stoprocentní výtěžek z prodeje karaf bude opět poskytnut na veřejnou sbírku  Skutečná pomoc, kterou organizuje Člověk v tísni, o.p.s.  

Vybrané finanční prostředky budou použity na opravu vodního vrtu na etiopském venkově.

Minulé dva ročníky prodeje afrických karaf vynesly 935 tisíc Kč. Finanční prostředky byly použity mj. na opravu vodního vrtu v lokalitě Lower Lenda a ve vesnici Gururo Bucho v okrese Alaba. Voda znamená život a v Etiopii to platí víc než kdekoli jinde. Až 74 % obyvatel na venkově nemá přístup k nezávadné vodě. Na nemoci způsobené kontaminovanou vodou zemře v Etiopii 55 tisíc malých dětí ročně. Pomozme to společně změnit!

Karafy z křišťálového skla s motivem slonů lze zakoupit v Praze – Brně – Ostravě, případně až do vyprodání zásob objednat v e-shopu Nadačního fondu Veolia. E-shop bude přijímat objednávky od 27. 11. 2012 do vyprodání zásob. Bude-li zboží 15. 12. 2012 ještě skladem, budou tento den přijímány poslední objednávky (!) Zásilky expeduje Denní stacionář o.s. Pohoda.

„Koupí karafy lidé získávají nejen jedinečný dárek, ale i potěšení z vícenásobné pomoci. Především opět pomůžeme v Etiopii, podpoříme společnost Člověk v tísni, která tam naši společnou pomoc zrealizuje. Přidanou hodnotou je letos výběr netradičních prodejních míst –kdo nechce platit poštovné, může si karafu koupit přímo a podpořit svou návštěvou třeba skvělou chráněnou kavárnu či krámek. A konečně dáváme opět příležitost pomáhat i lidem s postižením, kteří se podílejí na balení a expedici karaf zasílaných našim krátkodobým nadačním e-shopem,“ řekl Jan Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia.

Více na www.vodaproafriku.cz

 

Prodejní místa v Praze, Brně a Ostravě:

Veolia Voda ČR (recepce), Pařížská 11, Praha 1

Kavárna v Langhans centru, o.p.s. Člověk v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

Café Rozmar, restaurace o.p.s. Rozmarýna, Trojická 1, Praha 2

Mama Coffee, Londýnská 49, Praha 2

Mama Coffee, Náměstí Jiřího z Poděbrad 12, Praha 3

Mlsná kavka, vegetariánská restaurace o.s.Green Doors, Sokolovská 29, Praha 8

Bílá vrána, mléčný bar o.s. Pohoda, Kodymova 4, Praha 13

Krámek, dobročinný obchůdek o. s. Cesta domů, Bubenská 3, Praha 7

Leporelo+Café, Dům umění města Brna, Malinovského náměstí 2, Brno

Kaštanový krámek o.s., Forum Nová Karolína, 5. patro, Jantarová 4, Ostrava 2

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
sředa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky