Úvod Média Tiskové zprávy Biocentrum Obora ve Smiřicích má nové tůně

Biocentrum Obora ve Smiřicích má nové tůně

21. září 2020

tisková zpráva, 21.9.2020

Biocentrum Obora ve Smiřicích má nové tůně

Od roku 1998 dobrovolníci z řad ČSOP a ČSO spolupracují na údržbě lokality s městem Smiřice. Doposud obnovené části se pravidelně udržují, plochy bez pravidelné údržby podléhají rychlé sukcesi, především zarůstání rákosem a náletovými dřevinami. Mozaikovou sečí a pravidelným vytrháváním náletů se upřednostňuje rozvoj bylinného patra mokřadních a teplomilných společenstev. V letošním roce se jedná o již 3.etapu obnovy pobřežních prvků. Cílem je obnova pobřežních struktur litorálních porostů včetně vytvoření dalších tří periodických tůní.

„Český svaz ochránců přírody ze Smiřic se na nás obrátil s prosbou o finanční pomoc, která by byla použita na obnovu pobřežních prvků v areálu biocentra Obora. Jsme společností, která ve Smiřicích provozuje vodárenskou infrastrukturu a tak pro nás tou nejpřirozenější pomocí bylo poskytnout práci, kterou umíme. Do biocentra Obora tak vyrazil náš bagr a pod dohledem pracovníku ČSOP Smiřice provedl potřebné práce. Je to snad poprvé, kdy po nás někdo chce dělat práci ledabyle a neučesaně co možná nejvíc přírodně, i pro nás je to hezká a nová zkušenost,“ říká s úsměvem Tomáš Hosa, provozní ředitel společnosti.

Královéhradecká provozní, a.s., patří do skupiny Veolia, která dlouhodobě podporuje a realizuje projekty zaměřené na zlepšení zadržování vody v naší krajině. Ve spolupráci s ČSOP například realizuje projekt Vraťme vodu přírodě, který pomáhá s vykupováním, obnovou a ochranou mokřadů.

Fotopříběh ČSOP: http://www.smirice.eu/voda/obora_1.htm

Nadační fond Veolia, projekt Vraťme vodu přírodě: https://www.nfveolia.cz/programy/vratme-vodu-prirode/

Otevírací doba zákaznického centra

Od 22. 2. 2021 je zákaznické centrum Královéhradecké provozní, a.s. znovu otevřeno pro veřejnost.

pondělí 8h-17h
úterý 8h-14h
sředa 8h-17h
čtvrtek zavřeno
pátek 8h-11h
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

 

Nový Bydžov - kontakt

495 490 320

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky