Úvod Média Tiskové zprávy Dar vodohospodářů Fakultní nemocnici

Dar vodohospodářů Fakultní nemocnici

Dar vodohospodářů Fakultní nemocnici

28. březen 2020

tisková zpráva, 27.3.2020

Královéhradečtí vodohospodáři dali nemocnici půl milionu na plicní ventilátor, přes milion pak mezi sebou vybralo vedení a dodavatelé 

Královéhradecká fakultní nemocnice dnes ráno dostala od skupiny Veolia - hlavního akcionáře vodohospodářské společnosti Královéhradecká provozní a.s.(KHP) půl milionu korun na nákup plicního ventilátoru. Zároveň se improvizovaně dohodl management vodohospodářů na rychlé sbírce na ochranné prostředky pro zdravotníky a během hodiny se tak sešlo dalšího  1,2 milionu.

„S panem ředitelem jsme se shodli, že tato částka je správnou cestou. Plicní ventilátory budou v nejbližších dnech rozhodovat o bytí či nebytí, o tom, zda nakažení lidé, kterých bude přibývat přežijí, či nepřežijí,“ řekl při předání půlmilionového daru generální ředitel Královéhradecké provozní Jakub Hanzl.

To, že nemocnice prostředky potřebuje, potvrdil lékařský náměstek nemocnice prof. MUDr. Jaroslav Malý: „Za půl milionu se dá pořídit velmi slušný ventilátor, který je schopen našim pacientům pomoci. Je tu ale ještě rovina morální, chcete-li symbolická. Je velice důležité vědět, že máte za sebou někoho, kdo vám podá pomocnou ruku v situaci, kdy ji můžete potřebovat.“ Podle ředitele nemocnice prof. MUDr. Vladimíra Paličky ovlivní další plicní ventilátor výrazně kvalitu péče. „Tato suma nám pomůže pořídit jeden nebo dva ventilátory, které mohou výrazným způsobem ovlivnit péči o pacienty v těžkém stavu. Ten dar je tedy velmi cenný a velmi si ho vážíme,“ prohlásil prof. MUDr. Vladimír Palička.

Veolii poděkoval také královéhradecký primátor Alexandr Hrabálek. „Nikdo neví, zda nejsme teprve na začátku epidemie a je tedy jisté, že se toto vybavení bude více než hodit. Za město a jeho obyvatele za tento dar velmi děkuji,“ řekl primátor a dodal, že spolupráce s vodohospodáři je dlouhodobě na vysoké úrovni: „Naše spolupráce je naprosto bezchybná. A to nejen v tom, že se můžeme spolehnout na dostatek pitné vody, ale Veolia podporuje i naše akce.“

Lidé z vedení vodárenské společnosti se také ještě dnes ráno dohodli na rychlé sbírce mezi sebou a poskytnutí těchto peněz nemocnici na ochranné prostředky. „Vzhledem k tomu, že v regionu působíme už patnáct let, máme stabilní a dobré vztahy s nejrůznějšími dodavateli a spolupracujícími firmami. Oslovili jsme také je a s velkou radostí a pokorou konstatuji, že se mi za zhruba hodinu telefonování podařilo nashromáždit dary od firem i jednotlivců v celkové výši 1,2 milionu korun,“ informoval generální ředitel KHP Jakub Hanzl, který s myšlenkou rychlé sbírky přišel. Přímo při předání daru se o penězích navíc dozvěděl ředitel nemocnice Vladimír Palička, který byl velmi mile překvapený. O daru na ventilátor totiž předem věděl, o dalším více než milionu na ochranné prostředky ale logicky nic netušil. „Bylo pro mě příjemné překvapení, že se našli lidé, kteří byli ochotní nám takto pomoci. Jsme dnes v situaci, kdy nakupujeme za velké částky vybavení hlavně pro naše zdravotníky tak, aby zůstali ochráněni a mohli se starat o pacienty,“ řekl ředitel Palička. 

 

Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

 

Nový Bydžov - kontakt

495 490 320

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky