Úvod Média Tiskové zprávy Hradecké vodárny rozšíří vodojem v Bohuslavicích

Hradecké vodárny rozšíří vodojem v Bohuslavicích

Hradecké vodárny rozšíří vodojem v Bohuslavicích

28. březen 2022

Vodojem v Bohuslavicích nad Metují, který je významným objektem Východočeské vodárenské soustavy, právě prochází celkovou rekonstrukcí a rozšířením.

V rámci stavebních úprav vodojemu dojde k výstavbě další zcela nové akumulační nádrže o objemu 500 m3, čímž se podstatně zvýší jeho kapacita. V současné době disponuje akumulační nádrží o objemu 1000 m3.

V rámci rekonstrukce zároveň dojde ke stavebním úpravám stávajícího objektu, a to v podobě nového střešního pláště, fasády, stavební elektroinstalace a zdravotně technické instalace. „Proběhne také kompletní výměna a modernizace strojně–technologické a elektrotechnologické části, měření, regulace a přenosů dat do dispečerského centra v Hradci Králové,“ uvádí Pavel Loskot, technicko-provozní náměstek společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové. Dodal, že celý objekt bude z důvodu zajištění absolutní bezpečnosti zásobení pitnou vodou vybaven novým elektronickým zabezpečovacím systémem.

Celkové náklady na stavbu činí 72,3 mil. Kč, z toho 50,6 mil. Kč (70 %) bude financováno z dotace poskytnuté Ministerstvem zemědělství ČR. Celá akce bude dokončena do června 2023. 

Doplňme, že vodojem v Bohuslavicích je v provozu od roku 1990 a pitnou vodou zásobuje 16 obcí na hranici okresů Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou. Současně je dělícím prvkem mezi náchodskou a královéhradeckou částí vodárenské soustavy.

Pavel Loskot, technicko – provozní náměstek,

Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s.

e-mail: pavel.loskot@vakhk.cz

tel.: 602 644 260

 

 

 

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí 8 - 17
úterý 8 -14
sředa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
S platností od 1.2.2022 je zákaznické centrum v Hradci Králové OTEVŘENO ve standardním režimu.
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky