Úvod Vše o vodě Často kladené dotazy Jak jsou určovány odečtové cykly

Jak jsou určovány odečtové cykly

18. září 2008

 

Zařazení do odečtového okrsku, stanovení periody odečítání, včetně jejich změn, je plně v kompetenci provozovatele. Ke změnám dochází při potřebě úpravy odečtových tras.

Odečtový okrsek je zpravidla souvislá trasa, která se odečítá v jednom odečtovém období. Každý okrsek má stanovený měsíc vyúčtování, tj. měsíc, kdy se provádí roční vyúčtování záloh. Odečítání vodoměrů a následná fakturace jsou prováděny po odečtových okrscích ve stanovených cyklech . V současné době je nejčastější roční odečet s využitím záloh, kromě velkoodběratelů, kde zůstanou odečty maximálně v měsíční periodě. Paušálně stanovené částky jsou v současné době fakturovány obvykle k poslednímu dni zúčtovacího období.

Do příštích let chceme pokud možno sjednotit fakturaci tak, aby např. odečet hlavního vodoměru , případný paušál za vypouštění odpadních vod z vlastního zdroje a například srážková voda byly vyúčtovány ke stejnému dni a na jedné faktuře.

Vzhledem k počtu zákazníků lze vystavovat faktury ke zvolenému datu jen výjimečně (např. při ukončení odběru).Účastnící zálohového systému je dostávají dokonce pouze jednou ročně. Odečty při změně ceny (typicky k 31.12.) není nutno provádět, odečtené množství při dalším odečtu bude automaticky (v poměru počtu dnů) rozpočítán a vyfakturován částečně za starou a částečně za novou cenu. Pokud nám zašlete samoodečty k příslušnému datu do 15-ti dnů, budou po kontrole uvedeny na vyúčtovací faktuře.

Případné nesrovnalosti, připomínky, nebo reklamace vám pomůže vyřešit zákaznický útvar.

Otevírací doba zákaznického centra

Od 22. 2. 2021 je zákaznické centrum Královéhradecké provozní, a.s. znovu otevřeno pro veřejnost.

pondělí 8h-17h
úterý 8h-14h
sředa 8h-17h
čtvrtek zavřeno
pátek 8h-11h
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

 

Nový Bydžov - kontakt

495 490 320

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky