Úvod Vše o vodě Kvalita vody

Kvalita vody

Pro region Hradec Králové jsou využívány podzemní zdroje pitné vody z několika lokalit – jedná se zejména o podzemní zdroje Litá, Třebechovice, Nový Bydžov, Třesice a Písek.

Část pitné vody je také nakupována z regionu Náchod a Pardubice – prostřednictvím Východočeské vodárenské soustavy. I tato voda je vodou z podzemních zdrojů.

Hradecká voda splňuje všechny podmínky, které nám určuje národní legislativa. Její kvalita je průběžně prověřována jak provozovatelem, tak hygienickou stanicí.

Podzemní vody jsou charakteristické svojí vyšší tvrdostí, což platí i pro vodu upravenou, kterou využívají naši odběratelé.

Oblast v okolí Chlumce nad Cidlinou je z většiny zásobena z podzemních vrtů v oblasti Třesice – Písek. Jedná se o kvalitní podzemní vodu, která je ovšem velmi tvrdá a obsahuje zvýšené koncentrace železa a manganu. Proto je na úpravně vody Chlumec nad Cidlinou upravována po chloraci odželezněním na pískových filtrech. Voda tak nepřichází do styku s žádnými chemikáliemi kromě aktivního chloru, který se užívá pro hygienické zabezpečení vody.

Kvalita vody v jednotlivých námi zásobovaných vodovodech:

Otevírací doba zákaznického centra

pondělí

8 - 17
úterý 8 -14
středa 8 - 17
čtvrtek zavřeno
pátek 8 - 11
 
Vyjadřovací služba

Stavíte nebo rekonstruujete? Potřebujete zákres existence vodohospodářských sítí? Potřebujete vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení nebo vyjádření k  projektové dokumentaci pro stavební řízení?Jednoduchým vyplněním formuláře si o ně můžete zažádat.

Důležité kontaky

Zákaznické linky:

601 273 273

841 11 12 13

Napište nám

Hlášení odečtů: formulář

Rezervace schůzky